This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our ue of cookies.

laboratory and medical technologies for You

laboratory and medical technologies for You

Analýza vanilínu, etyl vanilínu a kumarínu v produktoch vanilkového extraktu

Analýza vanilínu, etyl vanilínu a kumarínu v produktoch vanilkového extraktu

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Vanilka je jednou z najpopulárnejších dochucovacích zložiek v cukrárskych produktoch, potravinách a nápojoch. Vysoký dopyt po prírodnej vanilke prevyšuje ponuku. Vzhľadom k obmedzenej ponuke a vysokým cenám prírodnej vanilky sú často používané umelé vanilkové príchute, ktoré obsahujú synteticky vyrábaný vanilín a/alebo etylvanilín. Niektorí výrobcovia vanilkových extraktov znehodnocujú tieto produkty kumarínom pre zvýšenie vnímavosti vanilkovej arómy. Bolo preukázané, že kumarín je hepatotoxický, je tiež toxický pre obličky a spôsobuje riedenie krvi. V USA je zakázané jeho používanie ako prídavnej látky od roku 1956.

So zameraním na možné falšovanie vanilkového extraktu sa táto aplikácia zameriava na HPLC separáciu a kvantifikáciu vanilínu, etylvanilínu a kumarínu v troch vanilkových extraktoch zakúpených v obchode. Vzorky boli zriedené 60% H2O : 40% ACN a prefitrované. Pre všetky chromatografické separácie bol použitý PerkinElmer Altus UPLC s Altus A-30 Solvent/Sample Module, s integrovaným vákuovým odplyňovačom, kolónovým modulom A-30 a s A-30PDA (fotodiódovým array) detektorom. Ovládanie prístroja, analýza a spracovanie dát boli vykonané pomocou. Waters Empower3 Chromatography Data Software (CDS). Táto práca preukázala efektívnu chromatografickú separáciu vanilínu, etylvanilínu a kumarínu s veľmi dobrou opakovateľnosťou retenčných časov a vynikajúcou linearitou v testovanom rozsahu koncentrácií.

Celý článok vo formáte pdf: Analysis of Vanilin, Ethyl Vanilin and Coumarin in Vanilla Extract Products by UHPLC with PDA Detection

Search